Bizi Takip Et


Girişimcilik

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır? Maliyeti ve Kazancı Ne Kadardır?

Ehliyet Kursu Açmak

Ehliyet kursu açmak günümüzde oldukça karlı bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuruluş maliyetleri fazla olsa da kurs açıldıktan sonra maliyetler kısa bir süre içerişinde amorti edilmiş olacaktır. Bu içeriğimizde sizler için ehliyet kursu başka bir değişle sürücü kursu nasıl açılır? Maliyeti ve kazancı ne kadar? gibi soruların cevaplarından bahsedeceğiz.

Ehliyet Kursu Açmak

Ehliyet Kursu Nasıl Açılır?

Ehliyet kursu açmanın bir eğitim kurumu açmaktan hiç bir farkı yoktur. Bundan dolayı kurs açmaya karar verildiğinde ilk iş yönetmenliğin incelenmesidir. Çünkü yönetmenlik kapsamında nelerin yapılması gerektiği açık ve net bir şekilde belirlenmiş olacaktır. Kurs açmaya karar verip yönetmelik incelendikten sonra ilk iş Milli Eğitim Bakanlığı’na dilekçe ile başvuru yapılmasıdır. Bakanlığın uygun görmesi durumunda kurs açılabilecektir. Ehliyet kursu açma şartları aşağıdaki gibidir:

  • Dilekçe formu.
  • Kimlik numarası beyanı.
  • Adli sicil beyanı.
  • Noter tasdikli yönetim kurulu kararı.

Ehliyet kursunun açılacağı adresin açık bir şekilde beyan edilmesi oldukça önemlidir. Bina içerisindeki her yerin detaylı bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bakanlığın uygun gördüğü kişilere kurs açma izni verilmektedir.

Ehliyet Kursu Açmak

Ehliyet Kursu Açma Maliyeti

Ehliyet kursu açma maliyeti, açılacak olan kursun gösterdiği faaliyetlere göre büyük oranda değişiklik gösterecektir. Tek bir sınıf ehliyet belgesi vermek ile 5-6 tür ehliyet belgesi arasında hem personel hem de kursun büyüklüğü açısından maliyet farkı olacaktır. Ortalama olarak ehliyet kursu açma maliyeti 400bin civarındadır.

Yine de kişiler bu maliyetin ortalama olduğunu bilmelidir. Yine de araç fiyatlarındaki artış maliyetleri doğrudan etkilemektedir. Yine de ehliyet kursu açmak karlı bir iştir. Bir ehliyet kursu ayda ortalama 100 kişiye hizmet vermektedir. Bu koşullar altında ehliyet kursu açmanın avantajlı olduğu görülecektir.

Ehliyet Kursu Açmak

Ehliyet Kursu Kazanı Ne Kadardır?

Ehliyet kursu kazancı ne kadardır? Sorusu kurs açmak isteyen kişilerin oldukça fazla merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Ehliyet kursu açmak maliyetli bir iş olsa da aylık getirisi göz önünde bulundurulduğunda bu maliyete katlanmak mantıklı olacaktır. Ehliyet kurslarında aylık kazanç kursiyerlerin sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kursiyerlerin ödedikleri paraların çoğu kurumlara gitse bile geriye iyi para kalmaktadır. Yaklaşık olarak bir kişiden 700 TL para kursa kalmaktadır. Ancak ehliyet türüne göre bu paralarda değişiklik meydana gelecektir. Ortalama 100 öğrencisi bulunan bir ehliyet kursunun aylık yaklaşık geliri 80-90 bin bandındadır. Ehliyet alınması için tek kurum olan ehliyet kurslarının açılması son derece karlı bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu