Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Discord Nedir? Ne İçin Kullanılır? Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Discord Para Kazanma

Discord para kazanma: Çevrimiçi para kazanma yollarından biri olan Discord’u hiç duydunuz mu? Özellikle son zamanlarda adını çok duymaya başladık.

Ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Discord aynı zamanda sizlere para da kazandırıyor. Bu yazımda sizlere Discord nedir ne için kullanabilirsiniz ve ne kadar kazanırsınız sorularına cevap vereceğim. Hazırsak detaylara geçiyorum.

Discord Nedir?

Discord Para Kazanma

İlk önce sizlere Discord uygulamasının ne olduğundan bahsedeceğim. Discord, sesli iletişim uygulamasıdır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamanın ücretli paketleri de mevcut.

Discord akıllı cihazların yanı sıra Android ve IOS uyumlu olarak da çalışıyor. Bu yüzden kullanma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Aslında Discord video oyunu oynayanların daha çok ilgisini çekiyor. Birazdan Discord ne için kullanılır sorusunu cevaplarken bundan daha detaylı bahsedeceğim.

Discord, çoklu bir platform ve istediğiniz her yerden kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken indirmek ve ücretsiz üyelik oluşturmak.

Discord Ne İçin Kullanılır?

Discord Para Kazanma

Discord birçok amaç için kullanılıyor. İşte kullanım amaçları:

  1. Oyun Oynamak İçin Kullanabilirsiniz

Az önce de belirttiğim gibi Discord daha çok PC oyunu sevenlerin ilgisini çekiyor. Çevrimiçi oyun oynuyorsanız arkadaşlarınızla iletişim kurmak için Discord kullanabilirsiniz.

Discordlar sunucular üzerine kurulu bir sistem. Eğer arkadaş grubunuzla iletişim kurmak istiyorsanız sunucuları kurmak için ücret ödemeniz gerekmiyor. Bu da oldukça avantajlı.

  1. İstemediğiniz Kişileri Engelleyebilirsiniz

Sunucular üzerinde istemediğiniz biriyle iletişim kurmak zorunda değilsiniz. Eğer sosyal medyada görmek istemediğiniz birileri varsa Discord kullanarak direkt engelleyebilirsiniz.

O kişiyi tamamen susturarak sistemde rahatça vakit geçirebilirsiniz. Böylece zamanınızı daha verimli kullanırsınız.

  1. Daha Fazla Özellik İçin Kullanabilirsiniz

Discord ücretsiz kullanılıyor ama isterseniz ücretli paketleri de mevcut. Bu ücretli paketlerden birisi de Discord Nitro. Belli bir ücret karşılığında abone olabilirsiniz. Peki Discord Nitro size nasıl avantajlar sağlıyor?

Bu paket sayesinde sunuculara daha büyük dosyalar yükleyebilirsiniz, Discord’da yayın açabilirsiniz ve kendi isteğinize göre kanalınızı özelleştirebilirsiniz. Bunlar size oldukça fayda sağlayacak özellikler.

  1. Discord’u Para Kazanmak İçin Kullanabilirsiniz

Discord internetten para kazanma açısından oldukça popüler. Çok fazla kişi bu sayede iyi paralar kazanıyor. Şimdi sizlere Discord ile para kazanma yöntemlerini anlatabilirim.

Discord ile Nasıl Para Kazanılır?

Evet, Discord ile para kazanmak mümkün. Peki ama nasıl? İşte bu yöntemler sayesinde:

Discord Grupları Kurarak Para Kazanma

Discord ile para kazanma dediğimizde ilk yöntem gruplar kurmaktır. Uygulama üzerinden yayın duyuruları ve bildirimler binlerce kişiye ulaşabiliyor. Bu yüzden büyük gruplar kurarak ve satışlar yaparak para kazanabilirsiniz. Ama bunu yapmak için de ilgi çekici sohbet grupları oluşturmanızda fayda var. Böylece daha fazla kişiye ulaşarak daha yüksek kazançlar elde edersiniz.

Discord Kanalları Açabilirsiniz

Para kazandıran bir diğer yöntem ise Discord kanalları açmak. Ne kadar çok aboneye sahip olursanız o kadar fazla para kazanırsınız. Bunun için biraz zamana ihtiyacınız var çünkü kanalınızı açtığınız an kişiler size gelmeyecek. Bir süre kanalınızı hazırlamalısınız ve reklamlar yardımıyla da öne çıkarmalısınız. Kısa zaman içerisinde iyi paralar elde edeceksiniz.

Discord Botundan Para Kazanma

En bilinen botlardan biri olan Donate Bot kullanabilirsiniz. Donate Bot ile oyun klipleri paylaşımı yapabilirsiniz. Bu bot yardımıyla Discord üzerinden oldukça iyi paralar kazanmanız mümkün.

Kurulumu oldukça kolay olan bot, size birçok geliştirici araç sunuyor. Ayrıca ödeme bildirimlerinizi de doğrudan kendi Discord sunucunuza yönlendirebilirsiniz. Fakat şunu da belirtelim ki; ödemeler sadece PayPal ile oluyor. Tabi keseceği komisyonu da unutmamak lazım. Ama yine de elde edeceğiniz kazançlardan dolayı bu bot en karlısıdır diyebiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu