Bizi Takip Et


Girişimcilik

Dil Kursu Açmak İçin Ne Gerekir? Maliyeti ve Kazancı Ne Kadar?

Yabancı Dil Kursu Açmak

Yabancı dil kursu açmak isteyen kişileri bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu sayede kurs açmak için gerekli olan izinler kısa bir süre içerisinde alınmış olacaktır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan dil kursu nasıl açılır? Konulu içeriğimize hızlı bir şekilde geçelim ve öğrenelim…

Dil Kursu Açmak

Dil Kursu Açmak İçin Ne Gerekir?

Dil kursu açmak için ne gerekir? Sorusu kurs açma niyeti olan kişiler tarafından sıklıkla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yabancı dil kursu açmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta MEB Özel Kurs Yönetmeliği’nde yer alan bütün maddelere uyulması gerektiğidir. Dil kursu açmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Form dilekçesi.
  • Suçlardan mahkûm olmadığına dair belge.
  • Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen onaylı belge.
  • Kurucu temsilcilerin kurumu açma, işletme ve devretme gibi işlemleri yapmaya yetkili olduğuna dair onaylı belge.
  • Binanın detaylı yerleşim planı.
  • Öğretim programının onayladığı Talim ve Terbiye Kurulu kararının tarih ve sayısı.

Dil kursu açmak için gerekli belgelere sahip olan kişinin, kurallara uygun bir bina bulması oldukça önemlidir. Binanın büyüklüğü oldukça önemlidir. Çünkü dersliklerin en az 15 metrekare olması gerekmektedir. Buna uygun binanın bulunması için araştırma yapılması oldukça önemlidir. Aksi taktirde kursun açılmasına izin verilmeyecektir.

Yabancı Dil Kursu Açmak

Dil Kursu Açma Maliyeti Ne Kadardır?

Dil kursu açma maliyeti ne kadardır? Sorusu kurs açmak isteyen kişilerin araştırdığı ve detaylı bir şekilde öğrenmek istediği konular arasında yer almaktadır. Yabancı Dil Kursu açma maliyeti oldukça yüksektir. İyi bir sermayeye gerekmektedir. Bunun yanı sıra her ihtimal göz önünde bulundurulup en az 6 aylık parayı kenara atmaları gerekmektedir.

Öğretmen giderleri, bina kirası ve derslikler gibi birçok unsur maliyetin içine katılması gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Aylık sabit giderler için de bütçe ayrılması gerekmektedir. Yabancı dil kursu eğitim kurumunun büyüklüğüne göre fizibilite çalışması yapılarak maliyetle ilgili bir ön çalışma yapılmalıdır. Ön çalışma yapmak kişiler açısından oldukça önemli olacaktır. Yine de bilinmelidir ki en az 100.000 ile 150.000 arasında bir sermaye bulunması gerekmektedir.

Yabancı Dil Kursu Açmak

Dil Kursu Kazanı Ne Kadar?

Dil kursu açmaya karar veren kişiler oldukça büyük sermaye ile bu işe başladıkları için bu sermayenin ne zaman amorti edileceğini oldukça fazla merak etmektedirler. Dil kursu kazancı ne kadar? Sorusu girişimciler tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Dil kursu kazancı kursun konumuna göre değişiklik göstermektedir. Kurs daha işlek bir yerdeyse kazancı daha fazla olacaktır.

Günümüzdeki dil kursu kazançları konusundan kısaca bahsedecek olursak eğer ortalama 30 ile 50 arasında öğrenciye sahip dil kursları aşağı-yukarı her öğrenci için 3 bin TL ücret alınsa (genelde 1.500 ile 5.000 TL arasındadır) 120 bin TL para kazandıran bir iştir. Ancak bu ciro, giderleri ise tuttuğunuz yere göre değişse’de 50 bin TL gibi bir gideriniz olacaktır. Yani yabancı dil kursu kazancı yaklaşık olarak günümüzde 50-70 bin TL aralığındadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu