Bizi Takip Et


Bankacılık

Türkiye’de Kullanabileceğiniz En İyi 5 Dijital Cüzdan

Her şeyin adım adım dijitalleştiği bu zamanlarda cebimizdeki cüzdanlar da bu gelişime ayak uydurdu. Dijital cüzdanların bu kadar rağbet gördüğü zamanlarda sizin için Türkiye’de kullanabileceğiniz en iyi 5 dijital cüzdanı derledik. Başlamadan önce dijital cüzdanın ne olduğuna dair birkaç açıklama yapalım.

Dijital Cüzdan Nedir?

Dijital cüzdanlar e-cüzdan olarak da bilinmektedir, kullanıcıların bir çok ürün ve hizmetler için dijital para birimlerini satıcılarla takas ederek alışveriş yapabilmesine olanak tanıyan elektronik aygıt, online hizmet veya yazılım programlarıdır. Tüm bankaların kartlarını, kredi kartınızı veya ön ödemeli kartların dijital ortamda güvenle saklanmasını sağlayan ve internetten yapılan alışverişlerde bu kartlar aracılığıyla kolayca ödeme yapılabilmesini sağlayan dijital cüzdanlar, kullanıcıların hayatına çok büyük bir fayda sağlamaktır.

E-cüzdanların kullanımı ise çok büyük bir oranda akıllı telefonlar sayesinde ulaşılan mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dijital cüzdanların bir cihazda veya bilgisayarlarda farklı kullanımları olsa da sunduğu esneklik sebebiyle mobil uygulama üzerinden dijital cüzdan kullanımı daha fazla tercih ediliyor.

1. PeP

Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri (PeP), Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası denetiminde olan bir elektronik para şirketidir. PeP, üyelerinin Visa ve TROY logolu ön ödemeli kart, yurt içi / yurt dışı para transferi, TL ve yabancı döviz hesapları, fatura ödeme hizmetleri ve birçok işlem yapabilmesini sağlamaktadır. 13 yaş üzeri olan herkesin kullanımına açık olan PeP kullanımı gittikçe artan bir dijital cüzdandır.

2. PaPara

Papara, internet üzerinden alışveriş yapan insanların güvenli bir şekilde ödeme almasını – yapmasını sağlayan online bir cüzdandır. Papara ile günün her saati ödeme yapabildiğiniz gibi yine aynı şekilde günün her saati ödeme alabilirsiniz. Standart banka kurallarının dışına çıkan Papara’nın her bankada hesabı bulunmaktadır. Bu sayede Papara dijital cüzdanına para eklemek isteyen herkes çok kısa sürede hesabına para ekleyebilir. Papara’nın en önemli özelliği kullanıcılarından herhangi bir komisyon talep etmemesidir.

3. Beemo

Beemo ödeme sistemi, altyapısı Paratika/Nestpay ödeme hizmetleri tarafından sağlanan bir dijital hesap sistemidir. Özellikle son zamanlarda kullanımı gittikçe artan Beemo ile sadece telefonunuz ile tüm ödemelerinizi yapabilirsiniz.

4. Varco

Varco, çoklu para birimi tutabilen yerli elektronik cüzdan olarak şuanda beta sürümünde olan bir hizmettir. Beta sürecinden sonra Varco kullanıcıları, avantajlı kurlardan döviz değişimi gerçekleştirip yurt içinde EFT ve havale ücreti olmadan, yurt dışına da masrafsız bir şekilde para gönderebileceklerdir.

5. Payoneer

Freelancer çalışanlar  ve küçük işletmelerin ödeme alma ve göndermelerini sağlayan ve doğrudan banka hesapları ile bağlanan benzersiz bir dijital cüzdan çözümü yaratmaktadır. Payoneer aynı zamanda online hesap bakiyenize doğrudan bağlanmış ve bir ATM’den doğrudan para çekmenizi sağlayan bir MasterCard oluşturur.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Mustafa

    at

    Yerli dijital cüzdanlar 5 para etmez payeer gibi dijital cüzdanlarda çok komisyon kesiyor bankalar en iyisi

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu