Bizi Takip Et


Meslekler

Buz Pateni Antrenörü Olma Şartları ve Maaşları

Buz Pateni Antrenörü Olma Şartları ve Maaşı

Buz pateni antrenörü olmak için en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Buz pateni antrenörleri buz pateni yapanların eğitilmesinde ve onlara destek sağlamada görevlidirler. Antrenör olmak için buz pateni antrenörlüğü eğitimi almak şarttır. Bu yazımızda sizlere buz pateni antrenörü olmak ve maaşları hususundan bahsettik.

Buz Pateni Antrenörü Olma Şartları ve Maaşı

Buz Pateni Antrenörü Olma Şartları

Buz pateni, pek çok sporcunun katıldığı bir spordur. Yarışılan yarışmalar dışında buz pateni hobi olarak da yapılmaktadır. Buz pateni antrenörü ise buz pateni yapanlara eğitim veren kişidir. Buz pateni antrenörü olma şartları arasında 18 yaşını doldurmak ve buz pateni antrenörlüğü eğitimi almak vardır.

Bazı eğitimlerden geçerek ya da kurslar alarak buz pateni antrenörü olma hakkı kazanırlar. Buz pateni antrenörünün en az lise mezunu olması gerekir fakat üniversitenin ilgili bölümünden mezun olanlar daha avantajlı konumdadır. Bu bölüm Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’dur. Buz pateni antrenörü olanların fiziksel açıdan güçlü ve çevik olmaları, disiplinli olmak ve etkili iletişim kurabilmeleri gerekmektedir.

Buz pateni antrenörünün görev ve sorumlulukları arasında patenlerin nasıl giyildiğini göstermek ve patenle nasıl kayılacağını göstermek vardır. Ayrıca patenlerle buz pateni sahası içinde ve dışında nasıl hareket edeceklerini göstermelidirler. Buz pateni antrenörleri sakatlık olduğunda ne yapılması gerektiğini öğrenmeli ve bilmelidirler.

Yani buz pateni antrenörlerinin sorumluluk bilincine sahip olmaları gerekmektedir. Buz pateni antrenörleri milli sporcuları müsabakalara hazırlamalıdır ve bu konuda sporculara bilgi vermelidirler. Buz pateni antrenörünün çalışma alanları buz pateni eğitimi ve kursu verilen yerlerdir. Bu kurslarda antrenörlük, eğitmenlik yapabilirler.

Buz Pateni Antrenörü Olma Şartları ve Maaşı

Buz Pateni Antrenörü Maaşları

Buz pateni antrenörü olmak isteyenler ilk önce staj yapmalıdır. Buz pateni antrenörlüğünde staj yapanlar ortalama 1.500-2.700 TL arasında maaş almaktadırlar. Staj süresi yaklaşık olarak 3 aydır. Stajdan sonra ise işe başlanır. Buz pateni antrenörü maaşları ise 8.500-9.500 TL arasındadır. Maaşlar çalışan iş yerine göre değişmektedir. Ayrıca antrenörün çalışma süresine ve kıdemine göre değişmektedir. Buz pateni antrenörleri buz pateni kurslarında ya da hobi olarak gidilen eğlence merkezlerindeki buz pistlerinde çalışabilirler.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu