Bizi Takip Et


Meslekler

Başhemşire Nasıl Olunur? Başhemşire Maaşları Ne Kadar?

Başhemşire Maaşı

Devlet kurumlarında ya da özel kuruluşlarda görev yapabilen başhemşireler hakkında çok fazla bilgi bulmanız mümkün. Başhemşire nasıl olunur, hemşireden farkı nedir ve başhemşire maaşı ne kadar? Bu sorular en çok merak edilenler. Ben de size bu yazı içerisinde bilmeniz gereken bütün bilgileri aktarıyorum.

Hemşirelerin yüksek lisans yaparak başhemşire olmasıyla beraber maaşları da artış gösteriyor. Tabi görev ve sorumlulukların artması da cabası. Ama eğer bu işi severek yapıyorsanız zaten sorumlulukların artması sizin için sorun olmayacaktır. Hemen detaylara geçelim…

Başhemşire Maaşı

Başhemşire Nasıl Olunur?

Başhemşire nasıl olunur? Kamu ve özel sektörde başhemşire olmanın şartları farklıdır. Fakat her iki türlü de ortak koşullardan biri yönetici vasıflarına sahip olmanızdır. Çünkü başhemşireler bütün hemşireleri yönetmek ve idare etmekle görevlidir.
bovbet
Devlet kurumlarında başhemşire olmak isteyenler öncelikle üniversitelerin ebelik, hemşirelik ya da diyetisyenlik gibi herhangi bir sağlık bölümünden mezun olmalılar. Lisans mezunu hemşireler sınava girerek ve süreci tamamlayarak başhemşire olabilir.

Özel sektörde başhemşire olmak için de yine aynı şekilde üniversitelerin hemşirelik bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Yüksek lisans yaptıktan sonra direkt olarak başhemşire olarak da işe başlayabiliyorsunuz. Yayınlanan başhemşire iş ilanlarını takip etmeyi unutmayın…

Başhemşire Maaşı

Başhemşire Maaşı Ne Kadar?

Başhemşire maaşı ne kadar? Başhemşire oldunuz diyelim ama maaşınızı merak ediyorsunuz? İşte bu kısımda bu merakınızı gidereceğiz. Başhemşirelerin özlük hakları diğer sağlık çalışanlarına göre daha iyidir. Ortalama olarak hemşirelerin maaşlarının 1,5 katı kadar maaş alırlar. Ama tabi ki özel kurumda çalışıyorsanız o zaman ücretler farklılık gösterecektir.

Devlet kurumunda görev yapan başhemşireler ortalama 8 bin 500 TL ile 12 bin 500 TL arası maaş alırlar. Buna ek olarak yüksek lisans mezunu olan hemşirelerin maaşları da lisans mezunlarına kıyasla daha yüksektir. Özel sektörde başhemşire olacaksanız da başvuru yaptığınız ve çalışacağınız kurumun şartlarına göre farklılık gösterecektir. Tabi bu maaşı etkileyen bir diğer etken de iş tecrübenizdir. Ne kadar deneyimliyseniz o kadar iyi para kazanabilirsiniz. Hatta bazı özel sağlık kurumlarında çalışan başhemşirelerin maaşı 20 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Gördüğünüz gibi başhemşire nasıl olunur? Maaşları ne kadar? Sorularının cevaplarını sizlere detaylı olarak aktardım. Sadece işinize daha fazla odaklanmalısınız. Eğer iyi bir yöneticiyseniz zaman içerisinde maaşınız da ona bağlı olarak artış gösterecektir. Başhemşirelik dışında diğer meslekleri merak ediyorsanız meslekler kategorimiz mutlaka ziyaret edin derim.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu