Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Avukatlar için Bol Kazançlı 7 Ek Gelir Fikri

Bir işte çalışıyor ve artan kalan süreçte zamanınızı güzel değerlendirmek ve bunun karşılığında para kazanma fikriniz varsa bu ek gelir fikirleri tam sizin için. Avukatsanız ve artan zamanlarınızı verimli geçirmek istiyorsanız istediğiniz ortamda yapabileceğiniz iş örneklerini burada listeledim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan avukatların yapabileceği ek gelir fikirleri listemize hızlı bir şekilde geçelim.

1. Blog Açmak veya Yazar Aracı Kullanmak

Artık insanlar zamanının çoğunu internette geçirirken sizce de bir blog oluşturmak güzel fikir değil mi? Tam zamanlı çalışsanız dahi kalkıp başka işe gitmeyeceğiniz evinizde istediğiniz ortamda yazabileceğiniz istediğiniz yeri hemen iş ortamı yerine koyabileceğiniz bir iş fikri gayet cezbedicidir. İstediğiniz saatte blog sayfanız için içerik üretebilir ve bunu yine istediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz. Bunun için kimse size şart koşmaz ve yazdığınız güzel yazılarla insanları hem bilgilendirir hem de takipçi kitlenizi oluşturarak para kazanabilirsiniz.

2. Web Tasarımı Yapmak

Her şeyi teknoloji ile hallettiğimiz şu dönemde kurumların web tasarımı yapılmış sayfalara ihtiyacı vardır. Eğer ki sizin bu konulara ilginiz ve yeteneğiniz var ise bu iş tam size göre. Web tasarımı, kişiler ve kurumlar için özel olarak onların isteği doğrultusunda, onların içeriklerine ve sunum imkânlarına göre dizayn edilmektedir. Bir kurum için bir web sayfasının olması demek, verilerin dağınık şekilde etrafa saçılmasından ziyade, tek bir yerde toplanması fırsatını ortaya çıkarır.

3. Grafik Tasarımı Yapmak

Herhangi bir ürün, eşya, kurum, fikir, kişi tanıtırken, onunla ilgili bilgileri toplayarak belli filtrelerden geçirmek gereklidir. Bu konuda, özellikle belli başlı tasarım siteleri ve uygulamaları çok iyi düzeyde bilinmelidir. Bu sorunların oluşmaması için kurum ve kişilerin grafik tasarımı yapacak kişilere ihtiyaçları oluşur. Sizde bu bilgilere sahip iseniz sizde grafik tasarımı yapabilir ve ek gelir oluşturabilirsiniz. Grafik tasarımı yapabilir ayrıca bu konuda yetiştirilmek üzere olan kişilere grafik tasarımı hakkında ders dahi verebilirsiniz.

4. Çevrimiçi Kurslar Oluşturmak

Uzaktan yürüttüğümüz hayatımızın bir parçası da eğitimdir. Pandemi sürecinde genellikle internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz eğitim sürecimizde internet üzerinde her konuyu öğrenebilmemiz için çeşitli kurslar bulunuyor. Dünyanın dört bir yanından insanlara istediğiniz ortak uygun saatlerde iyi olduğunu düşündüğünüz konularda kurslar verebilirsiniz.  Yeteneğiniz doğrultusunda sizlerde çevrimiçi kurs eğitmeni olabilirsiniz.

5. E-Kitap Yazmak

Yayıncılık hayatı da dijitalleşmeyle birlikte kitap basmanın bunları depolamanın önemi gittikçe azalıyor. Bu dönemde karşımıza internetten yayınlandığı an ulaşabileceğimiz e- kitaplar ortaya çıktı. Kendimize yayın hayatında yeni bir iş kapısı ortaya çıktı. Eğer ki yazmayı seviyorsak ve aklımızda kitap çıkarma fikri varsa bu iş tam size göre. Hem kafanızı rahatlatacağınız hem insanlara akıcı güzel yazılar sunacağınız hem de para kazanacağınız bir ek gelir olabilir. Kitaplara kolayca ulaşılabilen internet çağımızda bu kitapların pazarlanması oldukça hızlı olacaktır.

6. İnstagram Üzerinden Satış Yapmak

Sosyal medya günden güne hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor. Zamanımızın birçoğunu sosyal medya da geçirirken burada satış yapmak eminim sizin içinde keyifli olacaktır. İşinizden arta kalan süre içerisinde veya hafta sonları özellikle bu konuyla ilgilenebilirsiniz. İhtiyaç duyulan her konuda insanlara bir tık uzakta olmanız satışlarınızı yapmanız ve ilanınızı oluşturmanız açısından milyonların olduğu bir uygulamada size kolaylık sağlayacaktır. İnstagram satış için uygun bir uygulamadır çünkü her birimiz her gün mutlaka bu uygulamaya girer ve önümüze çıkan ürünleri inceleriz.

7. Danışmanlık Hizmeti Vermek

Kişi ve kurumların, hizmet verdiği kuruluşa belirli bir alanda uzmanlaştığı bilgi ve beceriyi aktarması işine danışmanlık denir. Dünya üzerinde birçok kurum insan kaynakları süreçleri, markalaşma, muhasebe işlemleri vb. konularda danışmanlık almak istemektedirler. Artan bu ilgi, böyle bir sektörün de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu ihtiyacın ortaya çıkması ile danışmanlık işinde birçok insan çalışmaya başlamıştır. Danışmanlıkta önemli olan, kişinin ilgi duyduğu konuda uzman olmasıdır. Sizlerde uzman olduğunuz bir konu da o alan için işletmelere ve kurumlara danışmanlık hizmeti vermeyi düşünebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu