Bizi Takip Et


Girişimcilik

Aşçılık Kursu Nasıl Açılır? Maliyeti ve Kazancı Ne Kadar?

Aşçılık Kursu Açmak

Aşçılık kursu açmak: Aşçılık kursu günümüzde popüler olan bir kurs olduğu için Aşçılık kursu açma konusu son günlerde sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu konu hakkında bütün detaylar ince bir şekilde öğrenilmelidir. Dilerseniz aşçılık kurs merkezi nasıl açılır? Maliyeti ne kadar? Aşçılık kursu kazançları gibi bilgilerden bahsettiğimiz içeriğimize hızlıca geçelim.

Aşçılık Kursu Açmak

Aşçılık Kursu Nasıl Açılır?

Aşçılık kursu açmak için gerekli belgeler vardır. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Dilekçe ve gerekli belgeler hazırlanarak kurs açmak için başvuruda bulunulmalıdır. Ayrıca başvuru dilekçesinin imzalanması gerekmektedir. Kurs açmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Binada yangına karşı ilgili mevduat kapsamında itfaiyeden alınmış rapor.
 • Kurum bina ve etrafının sağlık açısından uygun olunduğuna dair il ya da ilçe sağlık biriminden alınan belge.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Diploma.
 • Vergi levhası.
 • Program beyanı ve onayı.
 • Personel beyanı.
 • Adres tespiti.
 • Kira sözleşmesi ya da tapu.
 • Araç gereç listesi.
 • Adli sicil kaydı beyanı.

Yukarıdaki belgeler, başvuru dilekçesiyle birlikte başvuru yapılacak kuruma götürülmelidir. Belgelerde eksik ya da yanlışlık olması halinde başvuru reddedilecektir. Bu durumun önüne geçmek adına belgelerin ve başvuru dilekçesinin özenle hazırlanması gerekmektedir.

Özel kurs açılabilmesi için gerekli belgelerde bir eksiklik meydana gelmesi başvuruyu olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle bütün belgelerin eksiksiz tamamlanması kursun daha kısa sürede açılması adına oldukça önemlidir.

Aşçılık Kursu Açmak

Aşçılık Kursu Açma Maliyeti?

Aşçılık kursu maliyeti için kurs açmak isteyen kişiler detaylı bir araştırma yapmalıdır. Araştırma ve fizibilite çalışması ile maliyetler az çok önceden belirlenmektedir. Belirtilen maliyetler kesin olmamaktır. Bu nedenle kişilerin en az 6 aylık giderleri ellerinde bulundurmaları gerekmektedir.

Aşçılık kursu açabilmek için kursun yeri oldukça önemlidir. Maliyeti en yüksek olan unsurlar ise aşçılık kursunda kullanılacak olan malzemelerdir. Profesyonel mutfak ürünleri oldukça pahalı ürünlerdir. Bunun bilinmesi ve ona göre bir bütçe ayrılması oldukça önemlidir. Kurs maliyetleri yaklaşık olarak 500 ile 600 bin arasında değişmektedir.

Aşçılık Kursu Açmak

Aşçılık Kursu Kazancı Ne Kadardır?

Aşçılık kursu kazancı ne kadardır? Sorusu kurs açacak kişilerin en fazla merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Aşçılık kursu açma maliyetlerinin oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Yine de bu kurslardan gelir elde edilmesi de son derece kolaydır. Çünkü profesyonel anlamda aşçılık eğitim ücretleri oldukça fazladır.

Bu nedenle kurs açma maliyetleri kısa sürede amorti edilmiş olacaktır. Özellikle profesyonel aşçılık kursu ücretleri, kurs kazançlarının büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Aşçılık kursu kazanç tutarları tamamen şehre ve öğrencilerin kursa katılım oranına bağlı olmakla birlikte ortalama 20.000-30.000 TL’dir. Bu tutarlar kursun yapısına ve işleyişine bağlı olarak tamamen değişebilmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu