Bizi Takip Et


Bayilikler

Aras Kargo Bayilik Şartları! Maliyeti ve Kazancı

Aras Kargo Bayilik

Aras Kargo bayilik şartları: Taşımacılık ve kargo sektörüne yatırım yapmayı düşünüyorsanız size bir iş fikrinden bahsedeceğim. Şimdi Aras Kargo bayilik şartları hakkında değineceklerimin ardından bu fikre sıcak bakacağınızı düşünüyorum.

Türkiye’nin en prestijli taşımacılık firmaları arasında yer alan Aras Kargo acentesi açmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım bir yazı hazırladım. Pandemi sürecinde e ticarete ilgi yükselişe geçti ve doğal olarak kargo şirketlerinin görevi de arttı. Hal böyle olunca da kargo acenteleri bayilik sayılarını yükseltti. O halde hemen Aras Kargo Bayilik şartları, maliyeti ve kazancı hakkında bilgilere geçelim.

Aras Kargo Bayilik Şartları

Aras Kargo Bayilik

Biliyorsunuz ki kargolarımızın hızlı gelebilmesi için yakınlarda bir kargo şubesi olması gerekiyor. İşte siz, Aras Kargo bayilik almak istiyorsanız tam da ihtiyaç duyulan yeri seçmelisiniz. Eğer doğru lokasyona bayilik açarsanız yatırımı ne kadar doğru bir sektöre yaptığınızı da fark edeceksiniz.

Şimdi gelelim Aras Kargo bayilik yani franchise şartlarına:

 • Az önce de belirttiğim gibi en önemli şart seçeceğiniz konumun doğruluğu. Yaya trafiğine sahip ve araç parkına uygun bir lokasyon seçmelisiniz.
 • Sizden istenilen bayilik bedeline sahip olmalısınız.
 • Bayiliğin en ve boy ölçüsü size belirtilecek ölçülere uygun olmalı.
 • İstenilen ölçüleri de ya görüşme sırasında öğrenebilirsiniz ya da anlaşma sırasında.
 • Mutlaka sizden istenilecek “Acentelik Başvurusu” formunu doldurmalısınız.
 • Bu forma da Aras Kargo’nun resmi web sitesinden ulaşacaksınız.
 • İşinizin başında durmalı ve bu işi sahiplenmelisiniz.
 • Aras Kargo’nun çalışma prensiplerine uygun davranmalısınız.

Bu şartları sağlıyorsanız şimdi de biraz maliyetinden bahsedelim.

Aras Kargo Bayilik Maliyeti

Aras Kargo Bayilik

Aras Kargo franchise bedeli ile ilgili öncelikle şunu belirtmem gerekiyor: Gereken maliyet şubenin profiline, ölçülerine ve yerine göre değişiklik gösteriyor. Aynı şekilde çalışan sayısı, araç sayısı ve kira gibi faktörler de bu maliyeti etkiliyor.

 • Aras Kargo isim hakkı için gereken ortalama ücret: 30.000 TL
 • Banka teminat mektubu için ödeyeceğiniz ücret: 50.000- 60.000 TL
 • Yatırım bedeli ise: 100.000- 120.000 TL

Bütün bunları dikkate aldığımızda Aras Kargo franchise bedeli en az 150.000 TL civarında olacak.  Az önce belirttiğim faktörleri de eklediğinizde bu fiyat değişiklik gösterecektir.

Aras Kargo Bayilik Kazancı

Aras Kargo Bayilik

Ciddi bir yatırım yaparak Aras Kargo bayilik almak istiyorsunuz. Peki bu iş size ne kadar kazanç getirecek? Kargo bayiliklerinden rahatlıkla kar elde edebilirsiniz. Çünkü sürekli ihtiyaç olunan bir sektör ve e ticaretle birlikte sayıları da gittikçe artıyor. Uygun bölgede bayilik açtıysanız en az bir ay sonra yatırımınızı geri kazanmanız mümkün.

Ama küçük bir bölgede acente açmayı tercih ettiyseniz yaklaşık 6 ay sonra kar elde etmeye başlarsınız. Standart bir düzeni olan Aras Kargo bayilik kazancı ortalama 70- 80 bin TL aralığındadır. Bu kar oranı ise ilk zamanlarınız için geçerli. Bir süre sonra daha fazla kazanıp ciddi karlar elde edebilirsiniz. Aras Kargo Bayiliği almak risksiz ve karlı bir yatırım.

Aras Kargo bayilik kar oranı dediğimizde ise şu şekilde bir açıklama yapayım: Müşteriye ulaşması gereken ve sizden gitmesi gereken kargolardan ciddi paralar kazanacaksınız.  Günde ortalama 400 kargonun müşterilere ulaştığını ve 200 kargonun da gönderildiğini düşünün. Günlük cironuz ortalama 5.000 TL’den az olmayacaktır. Çalışan sayınızı artırdığınızı varsayalım. Bu sefer hem dağıtılan kargo sayısı artacak hem de cironuz. Bu sayede çalışanlara da rahat ödemeler yapabilirsiniz.

İşte Aras Kargo bayilik almayı düşünenler için hazırladığım bu yazıda bütün bilgileri verdim. Sizin yapmanız gereken bütçenizi hazırlamak, uygun yeri bulmak ve resmi sitedeki başvuru formunu doldurmak. Acente açıldıktan sonra bunun çok karlı bir yatırım olduğunu anlayacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu