Bizi Takip Et


Meslekler

Aktif Satış Danışmanı Olma Şartları? Neler Yaparlar? Maaşları Ne Kadar?

Aktif Satış Danışmanı Maaşları

Aktif satış danışmanı olma şartları? Neler yaparlar? Görevleri nelerdir? Maaşları ne kadar? Aktif satış danışmanı, şirketin ürünlerini ve hizmetlerini tüketicilerine ulaştıran ve bu satın alma sürecinde izlenecek ticari işlemlerin yürütülmesinden sorumlu olan çalışandır. Şirketin tüm müşterileriyle bire bir iletişim halindedir.

Aktif Satış Danışmanı Maaşları

Aktif Satış Danışmanı Olma Şartları Nelerdir?

Aktif satış danışmanı olma şartları nelerdir sorusunun cevabını verecek olursak; aktif satış danışmanı olabilmek için özel bir eğitim şartı aranmamaktadır. Ancak İşletme Fakültelerinin çeşitli bölümlerinden mezun olan adaylar bu alanda daha tercih edilir olmaktadırlar. Aynı zamanda çeşitli eğitim kurumlarından verilen Satış ve Pazarlama sertifika programlarına katılmak da bu alanda başarılı olma şansını artırmaktadır.

Bir aktif satış danışmanının iletişim becerilerinin yüksek olması oldukça önemlidir. Temelinde ürün almaya ikna etmek üzere kurulu bir meslek dalı olduğundan bu iletişim becerisi ikna becerisi ile birleşmiş olmalıdır. Prezantabl bir görüntüye sahip olmak da bu meslekte olmazsa olmaz durumlardan bir tanesidir. Bir anlamda bağlı olunan firmanın yüzü olunduğu için bu konulara oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aktif Satış Danışmanı Maaşları

Aktif Satış Danışmanı Neler Yaparlar?

Aktif satış danışmanı görevleri, çalıştığı firmanın ürünlerini müşterilerine sunmak ile yükümlüdür. Bu ürünlerin müşterilere tanıtımını sağlayarak ürünlerini satılmasını sağlamak noktasında görev almaktadırlar. Ürünlerin tanıtımından alışveriş sürecine kadar tüm işlemler aktif satış danışmanı tarafından gerçekleştirilir.

Aktif satış danışmanlarının en önemli görevi firma ile müşteri arasındaki iletişimin sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini sağlamaktır. Toptan ve perakende satış süreçlerinde müşterilerin sordukları tüm sorulara cevap vererek iletişimin üst düzeyde sağlanmasını hedeflerler.

Bir danışman satacağı ürün veya ürünlerle ilgili tüm bilgileri müşteriye doğru ve eksiksiz bir biçimde aktarmalıdır.

Bağlı olduğu firmanın halihazırdaki müşterileri ile gerekli iletişim süreçlerini sağlarken diğer yandan firmaya yeni müşteriler kazandırmak amacıyla kendilerine bir müşteri ağı oluşturmak da aktif satış danışmanlarının bir diğer önemli görevidir.

Aktif satış danışmanları her koşulda bağlı oldukları firmanın çıkarlarını düşünmek zorundadırlar. Bu prensipte hareket etmek üzerlerine düşen en önemli görevlerdendir.

Aktif Satış Danışmanı Maaşları

Aktif Satış Danışmanı Maaşı Ne Kadar?

Aktif satış danışmanı maaşı ne kadar sorusunun cevabına gelinecek olursa; bu maaş aralıkları bağlı olunan firmaya ve çalışılan sektöre göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca birçok firma satış danışmanlarına yaptıkları satış başına prim imkanı da sunmaktadır. Bu sistemle çalışan bir firmada çalışıldığında kazanılacak miktar kişinin performansına bağlı olarak ciddi miktarlara yükselebilmektedir.  Bu sistemde çalışan bir danışman satışlarını artırmak için sürekli kendisini geliştirme yönünde çalışmalar yapmalıdır.

Aktif satış danışmanlarının maaşları aylık ortalama 6.000 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. Aktif satış danışmanları sabit bir aylık gelir ve ikramiye sistemine göre çalışırlar. Aktif satış danışmanlarının maaşları, çalışanların iş ve satış performanslarına bağlı olarak artabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu