Bizi Takip Et


İnternet

Blog Sitesine Reklam Almak İçin Kullanabileceğiniz 10 Site

Blog blog sitesi açmak için ciddi bir çaba gerekiyor, günümüzde milyonlarca blog var. Bunların büyük bir kısmı yıllardır blog yazan güncel medya siteleri. Yani rekabet oldukça büyük, rekabette sizi bir adım ileriye taşıyacak şey ise sermayedir. Eğer iyi bir seryame ile blog sitesi açabilirseniz, güzel reklam kampanyaları ile adınızı hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz.

Ancak genelde sermayesiz olarak açıldığından hızlı bir şekilde para kazanılması ve bu kazanılan paranın sermaye olarak kullanılması gerekiyor. Bu aşamada da blog siteleri için iyi bir gelir modeli olan görüntülü reklamcılık devreye giriyor. İlk olarak blog açtığınızda en çok zorlanacağınız şey reklam almak için kullanacağınız reklam ağlarının sizin sitenizi onaylaması.

Belli başlı kriterler ile blog sitenizi onaylatabilirsiniz ancak hali hazırda içeriklerinizin olması ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanız şart. Bu içeriğimizde sizlere iyi bir reklam geliri sağlayacak en iyi reklam ağlarından birisi olan AdSense ve AdSense alternatiflerinden bahsedeceğiz.

AdSense ve AdSense Alternatifleri

Şuan için, hatta yıllardır en çok para kazandıran reklam ağı AdSense olarak bilinmektedir. Yayıncılara en yüksek geliri sunan AdSense’de ödemeleriniz ise hiç şaşmaz ve her ayın 21 ila 23’ü arasında hesabınıza yatırılır. Dolayısıyla ilk önceliğiniz AdSense olamalı. Ancak biz en iyi reklam ağları listemize bu yıl için AdSense alternatiflerini de sizler için derledik. Eğer yeni bir blog açtıysanız diğer alternatifleri ilk etapta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sonraki aşamada ise AdSense onayı alabilirsiniz.

1. Google Adsense

Blog sitesi sahiplerinin siteleri popüler oldukça kullanıcı trafiği artması ile birlikte sitelerine reklam alarak ek gelir elde etmeleri mümkün olabilmektedir. Eğer blog sitenize reklam almak gibi bir düşünceniz var ise öncelikle iyi bir araştırma yaparak en iyi ücreti veren ve güvenilir siteleri bulmanız gerekmektedir.

Reklam alabileceğiniz sitelerin içinde en popüler ve en iyi gelir getirenlerden bir tanesi Google Adsensedir. Ancak bu platform aracılığı ile reklam alabilmek için sitenizin yüklü bir kullanıcı kitlesine, hızlı açılan sayfalara, mükemmel bir görsel simetriye, özgün içeriklere sahip olması gerekmektedir. Eğer blog sayfanızda özgün, benzersiz ve kullanıcıların ilgisini çeken içerikler bulunuyor ise google adsense reklamlarını sitenizde yayımlayarak hem para kazanabilir hem de sitenizin içeriğini daha zengin bir hale getirebilmeniz mümkün olabilmektedir.

2. Wordego

Eğer blog siteniz yeterince popüler ise blog reklam kazancı elde edebileceğiniz diğer bir sitede wordego’dur. Her bir 1000 gösterime karşılık gelen bir meblağ ile hesaplama yapan sitenin kullanımı oldukça patrik olmaktadır. Ödeme alabilmek için belli bir tutara erişmek gereken sitenin para gönderimleri de belli periyotlarda olmaktadır.

3. Admatic

Diğer reklam sitelerine nazaran daha iyi bir ücretlendirme yapan admatic ile sitenize reklam alarak en yüksek geliri elde etmeniz mümkün olabilmektedir. Hesaplamalarını gösterim sayısını esas alarak yapan admatic ödemelerini her ay sonunda yapmaktadır.

4. Linkwise

Yunanistan merkez ofisli olarak kurulan linkwise, satış ortaklığı olarak anılan bir sistem ile reklam kazancınızı hesaplamaktadır. Bu sistemde sitede verilen reklamın gösterim veya tıklanmasından değil reklam verenin sitesine yönlenme ve satış işlemi ile gelir elde edilmektedir.

5. ReklamAction

İstanbul merkez ofisli olan ReklamAction, satış ortaklığı yolu ile reklam geliri elde etmenin mümkün olduğu bir sitedir. Ödemelerinde güvenilir olan site, bakiyeniz belli bir tutara geldiğinde 45 günlük periyotlar halinde ödeme yapmaktadır.

6. Reklamstore

Kişisel blog sayfanıza reklam alma diye bir düşünceniz var ise İstanbul merkez ofisli dijital reklam sitesi olan reklamstore bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Diğer reklam sitelerine göre ödeme alt tutarı daha düşük olması sebebiyle daha kısa zamanda daha sık küçük ödemelere sahip olunabilmektedir.

7. Adcash

Estonya merkez ofisli çalışan Adcash sitesi vasıtasıyla da düzenli bir reklam kazancı almanız mümkün olabilmektedir. Adcass popup reklam ağı olarak bilinmektedir. Yeni siteler için oldukça anlayışlı bir onay sistemi var. Hemen kayıt olup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

8. Odaklı Pazar

Ulusal bir tercih olan Odaklı Pazar sitesi yoluyla satış ortaklığı yönetimi ile reklam geliri elde edilebilmektedir. AdSense alternatifleri arasında en iyi sitelerden birisidir. Yeni blog siteleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

9. Ligatus

Almanya merkez ofisli olan bu siteden reklam alarak kazanç yapabilmek için sitenizin iyi bir kullanıcı potansiyeline sahip olması gerekmektedir. Sitenizin içeriğini bozmadan reklam yayınlama sağlayan Ligatus daha çok kurumsal siteler ile çalışmayı tercih edebilmektedir.

10. Adnow

Londra merkez ofisi olan bu site ile reklam gösterim ve tıklama miktarına göre güvenilir olarak reklam geliri elde edilebilmektedir. Ödemelerini belli bir limite gelmeniz durumunda paypal ve payoneer sistemi üzerinden yapabilmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu