Bizi Takip Et


Para Kazanmak

Acil Para Lazım Olanlar İçin Toplu Para Bulmanın Kanıtlanmış 14 Yollu

Çoğu zaman hepimiz acil paraya ihtiyaç duyarız, maaşlı bir işiniz olsun veya olmasın nakit ihtiyacı yerli yersiz bir anda belirebilir. Bu tarz durumlarda acil para lazım olduğunda, nasıl hızlı bir şekilde nakit bulabilirim sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Acil para bulmak için günümüzde kanıtlanmış bir çok para kazanma veya finansman bulma yöntemi bulunmaktadır.

En çok tercih edilen acil para bulma yöntemlerinden birisi freelancer olarak çalışmak, ancak bu işi herkes yapamayabilir veya hemen nakit sağlayamayabilirsiniz. Bu listemizde sizler için hızlı bir şekilde nakit bulabileceğiniz bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan acil para lazım olanlara hızlı para bulma yöntemleri listemize hızlı bir şekilde geçelim.

1. 2. El Satış Yapmak

Eğer acil paraya sıkıştıysanız ilk yapmanız gereken şey elinizdeki imkanları kullanmak. Eski veya kullanmadığınız 2. el eşyalarınızı satarak para ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Televizyon, telefon, yemek masası, vitrin takımları ve oturma grupları gibi eşyalarınızı hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Bunların dışında koleksiyonunuz varsa o tarz değerli eşyalarınızı da Letgo, Sahibinden ve Barty gibi uygulamalar üzerinden satabilirsiniz.

2. Bireysel Kredi Çekmek

Bankalardan kredi çekmek kredi notu düşük olan insanlar için oldukça zor bir durum gibi gözükse de iyi bir kefil bularak kredi çekebilir ve para ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bunun için acil kredi veren bankaları araştırmanızda fayda var. Ayrıca, bireysel kredi çekmek en az zararla finansman ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur. Tabi eğer bir kefil bulmakta zorlanıyorsanız sizin için farklı seçeneklerde listemizde mevcut.

3. Kredi Kartı Çıkarttırmak

Bankaların seve seve size vereceği kredi kartını acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için bozdurma yöntemi ile kullanabilirsiniz. Aşağı yukarı 2 bin lira kredi kartı limiti belirlenir, eğer şansınızı denemek isterseniz bu limiti on binlere çıkarabilirsiniz. Eğer kredi kartı çıkartma işleminiz onaylanmazsa alternatif olarak banka kartı çıkartarak eksi bakiye tanımlayabilirsiniz. Bu da acil para lazım diyenler için oldukça kolay yöntemlerden birisidir.

4. Faturalı Hatta Kredi Çekmek

Son zamanların en popüler para bulma yöntemlerinden birisi olan faturalı hatta kredi çekmek için yapmanız gereken ve sahip olmanız gereken bazı şeyler var. Bunlardan birisi hali hazırda hattınızın faturalı olması ve uygun maaliyete bozum yapan insanlar bulmak. Ortalama kredi kartı bozum işlemleri %40 komisyon ile yapılmakta. Forum sitelerini gezerek rahatlıkla bozum yapan insanlara ulaşabilirsiniz.

5. AirBnB Oda Kiralamak

AirBnb evinizdeki odalarınızı ihtiyacı olan insanlara kiralayabileceğiniz bir başka alternatif yöntem. AirBnB uygulamasını kullanarak kullanmadığınız odalara en geç bir kaç gün içerisinde müşteri bulabilir ve finansal ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak ev arkadaşı edinmek zorundasınız ama son zamanların en etkili yöntemlerinden birisidir.

6. Araç Kiralamak

Eğer bir araca sahipseniz bu aracı günlük, aylık veya yıllık olarak kiralayabilirsiniz. Acil para lazım olanların kesinlikle finansal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yöntem. Alıcı olarak şirketlere, kurumsal firmalara veya araç galerilerine araçlarınızı teslim etmeniz size yıllık müşteriler bulmak konusunda yardımcı olabilir. Bu yöntemle arabanızın modeline göre değişse de on binlerce liraya ulaşan bir parayı hızlı bir şekilde bulmanız işten bile değil.

7. Serbest Çalışmak

Freelance olarak bilinen serbest çalışma en etkili ve hızlı para bulma yöntemlerinden birisidir. Ülkemizde veya dünyada bir çok insan freelance çalışarak para kazanıyor ve geçimini bu şekilde sağlıyor. Sizlerde eğer çok yüksek meblağlarda paraya ihtiyaç duymuyorsanız rahatlıkla serbest çalışarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için finans platformumuzda bir çok içerik bulunmakta.

8. Cep Telefonu Bozdurmak

Günümüzde çoğu insan cep telefonunu taksitle alıyor ve yıllarca kullanıyor. Eğer acil nakite ihtiyaç duyuyorsanız bayilerden taksitle alacağınız telefonları telefon mağazalarına götürerek binlerce liraya satabilirsiniz. Bunu yaparken kullanabileceğiniz en popüler taksitle telefon satan markalardan bazıları olarak Teknosa, Vodafone, Turkcell, TurkTelekon ve Vatan Bilgisayar’ı örnek verebiliriz.

9. Senetle Borç Almak

Senetle borç almak ülkemizde yıllardan beri kullanılan acil para ihtiyacı karşılama yöntemlerinden birisidir. En çok kullanılmasındaki neden en güvenilir ve en yüksek meblağlarda paralar bulmak. Diğer yöntemlerden daha çok nakit bulabileceğiniz senetle borç alma yönteminden faydalanmak için bir çok sektör ve insan bulunmakta. Çevrenizdeki insanlara sorarak rahatlıkla senetle borç veren yerleri öğrenebilirsiniz.

10. Al-Sat Yapmak

Al-sat yapmak en karlı iş olarak bilinir. Bunun nedeni zahmetsiz ve karlıdır. Eğer para ihtiyacınızı al-sat yaprak karşılamak isterseniz bunun için bir çok farklı metot bulunmaktadır. Öncelikli olarak araç, ev ve teknoloji aletler örnek verilebilir. Hatta bu bahsettiğimiz unsurları borçla satın alarak daha sonrasında satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek meblağlarda al-sat yapmak istemezseniz daha küçük çaplı satın alımlar yapabilirsiniz.

11. Aracılık Yapmak

Aracılık bir diğer karlı iş fikirlerinden birisidir, çevrenizdeki insanların ihtiyaçlarını yönelik aracılıklar yapabilirsiniz. Bu ev bulmak, araba bulmak veya toptan ürünleri firmalara pazarlamak olabilir. Belki de kapı kapı gezmenizi gerektirecek bu acil para bulma yöntemi için çok çalışmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra doğru ürün veya hizmetleri doğru kişilere sunmalısınız.

12. Udemy Eğitimleri Satmak

İnternetten para kazanmak kimi zaman kolay, kimi zamanda uğraştırıcı işlerden birisidir. Sanal ortamda eğitimler oluşturmak kolay işlere giriyor diyebiliriz. Elbette bir emek ve çaba gerektiriyor ancak vereceğiniz emeğin kat be kat fazlasını kazanabilirsiniz. Bir kaç gününüzü bilgili olduğunuz konularda eğitim hazırlayamaya ayırabilirseniz Udemy ile on binlerce lira para kazanabilirsiniz. Böylelikle acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz.

13. Günlük Ev Kiralamak

Eğer mevcut, oturduğunuz bir eve sahipseniz bu evi saatlik veya günlük olarak kiraya verebilirsiniz. Günlük ev kiralamanın günlük kazancı ortalama Türkiye çapında 150-200 TL civarındadır. Bu şekilde evinizi bir kaç günlüğüne kiraya verirseniz yüzlerce lira ile acil para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

14. Satış Ortaklığı Yapmak

Affiliate Markettin olarak bilinen satış ortaklığı genelde internet üzerinden yapılan aracılık işlerine verilen isimdir diyebiliriz. Mağazalar, toptancılar veya dijital pazarlama uzmanları tarafından E-Ticaret vasıtası ile satılan ürünleri sizlerde komisyon koyarak satabilirsiniz. Bunun için E-Ticaret pazar yeri sitelerini kullanarak bir üyelik açıp, çeşitli mağazalardaki ürünleri eklemeniz yeterli olacaktır. Seçeceğiniz alışveriş sitesinde bulunmayan ve karlı ürünleri seçmeniz kar marjınızı arttıracaktır.

Acil para lazım diyenler için hazırladığımız acil nakit bulma yöntemleri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Birbirinden farklı 14 para bulma yöntemi listemiz umarız ki işinize yaramıştır. Eğer daha fazla para kazanma konuları arıyorsanız ilgili kategorimizi yandaki bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilir ve daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Kategoriler

Son YazılarSponsorlu Bağlantılar: güzel sözler 2023 - iş fikirleri 2023 vize başvurusu